Popieerasz nas? Pobeierz karte zasad miasteczka
)

IN-VI – przygotowała na rzecz Urzędu Dzielnicy cykl wizualizacji zagospodarowania Osi Królewskiej. Jedna z opcji zakłada możliwość realizacji kanału wodnego, inna labirynt z żywopłotu, jeszcze inna trawnik. Barokowe formowania mają pobudzać do dyskusji, a wielkość pomysłów ma na celu wybranie jednego możliwie najlepszego rozwiązania, który należy kontynuować na pozostałych fragmentach Osi dla zachowania jej spójności i nienaruszenia jej integralnego charakteru. IN-VI preferuje wersję z kanałem wodnym ponieważ takie założenie istnieje obecnie po drugiej stronie ul. Sarmackiej. Istniejący kanał wymaga jednak naprawy by utrzymywał wodę i spełniał rolę nie tylko retencyjną ale i widokowo-rekreacyjną. 

Guy Perry zasugerował także by pomnik Jana III Sobieskiego przenieść w miejsce Osi  (odcinek miedzy Sarmacką a AL. RP) gdyż w ten sposób można zaakcentować jej prestiż i znaczenie oraz jest to naturalne miejsce dla takiego obiektu – jako że jest to historyczna oś widokowa na Pałac Wilanowski.Wszystkie materiały i konsultacje przeprowadzane były społecznie.

krolewska 1krolewska 3

News

kwiecień 01, 2015

Park Klimczaka – mniej znaczy więcej

Park Klimczaka – mniej znaczy więcej

Miesięcznik Teraz Wilanów: Park Klimczaka – mniej znaczy więcej…


listopad 06, 2014

Oczy wypełnione pustką

Oczy wypełnione pustką

Artykuł "Oczy wypełnione pustką " w PASSA – tygodnik sąsiadów …


maj 30, 2014

Nie chcą drzewa z metalowymi liśćmi

Nie chcą drzewa z metalowymi liśćmi

Artykuł w Gazeta Wyborcza-Gazeta Stołeczna…


marzec 01, 2015

Balkon - wspólna sprawa

Balkon - wspólna sprawa

Magazyn Teraz Wilanów: Balkon - wspólna sprawa…


październik 16, 2014

(Nie)pożądana galeria w Wilanowie

(Nie)pożądana galeria w Wilanowie

Artykuł "(Nie)pożądana galeria w Wilanowie" w Gazecie: PASSA tygodnik sąsiadów…


maj 10, 2014

AKTYWNOŚĆ PRZEDFUNDACYJNA/INFO WYBRANE WYDARZENIA

W niniejszym dziale przedstawiamy wybrane działania przedfundacyjne, które stanowią o naszym dorobku (materiały są aktualnie wgrywane) i skłoniły nas do założenia Fundacji. Wcześniej funkcjonowaliśmy jako osoby fizyczne, pracownia IN-VI będąca autorem koncepcji urbanistycznej Miasteczka Wilanów czy wspierający się nawzajem mieszkańcy działający w wybranych tematach w tandemie ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Miasteczka Wilanów.…

Wykonane przez: ComminT Sp. z o.o.